Home / kontakt

LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE - BLOG

Czym jest transport lotniczy i transport powietrzny – na czym dokładnie polega?

Czym jest transport lotniczy – na czym dokładnie polega? 

Transport lotniczy cargo to bardzo popularny rodzaj transportu obok drogowego. Określany również mianem transportu powietrznego. To szczególny rodzaj transportu, który polega na przetransportowaniu ładunków drogą powietrzną w celu jak najszybszego dostarczenia ich do wyznaczonego miejsca – określonego terminalu lotniskowego, gdzie odbywa się przeładunek, a następnie towar jest transportowany do odbiorcy docelowego.
CZYTAJ WIĘCEJ »
KONTENER MORSKI REEFER - CO TO JEST, ZASTOSOWANIE, WYMIARY, ŁADOWNOŚĆ, HISTORIA

Kontener morski reefer – co to jest, jakie ma zastosowanie, wymiary i ładowność, historia

Czym jest kontener morski reefer i do czego służy i dlaczego wykorzystuje się do w transporcie? Kontener morski reefer podobnie jak inne morskie kontenery chłodnicze pomaga w transporcie ładunków, które wymagają ściśle określonej temperatury wewnątrz, by nie utraciły swoich właściwości np. w transporcie zróżnicowanych produktów spożywczych, których używamy na co dzień.
CZYTAJ WIĘCEJ »
Cyfrowa dekarbonizacja transportu drogowego

Cyfrowa dekarbonizacja transportu drogowego

Ciekawi Cię, czym jest dekarbonizacja transportu drogowego i jakie są cele Unii Europejskiej w tej dziedzinie? Zastanawiasz się, jak one wpłyną na rozwój transport samochodów ciężarowych i jak pomaga w tym technologia? Sprawdź, by wiedzieć, jak przygotować się do dekarbonizacji transportu drogowego.
CZYTAJ WIĘCEJ »
Metody zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw, które pomogą Ci pokonać ryzyko związane z rozwojem firmy

Metody zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw, które pomogą Ci pokonać ryzyko związane z rozwojem firmy

Zarządzanie łańcuchem dostaw w firmie zawsze wiąże się z ryzykiem, które może powstać na którymś z etapów. Im większa firma, tym większe ryzyko związane z zarządzaniem procesami w łańcuchu dostaw. Jakie są metody zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw, z jakimi zmaga się przedsiębiorstwo? Jak odpowiednie planowanie i eliminowanie zagrożeń może uchronić firmę przed wystąpieniem zagrożeń i jak powinna wyglądać analiza łańcucha dostaw? Na co warto zwrócić uwagę pomiędzy ryzykiem a zarządzaniem łańcuchem dostaw i jak go usprawnić, by wszystko działało w efektywny sposób?
CZYTAJ WIĘCEJ »
Na czym polega pic king, czyli kompletacja zamówień

Na czym polega picking i kompletacja zamówień w magazynie? Jak przebiega proces kompletacji w magazynie? 

W branży logistycznej wykorzystuje się rozmaite metody kompletacji towarów, które pozwalają nie tylko utrzymać porządek w magazynie i uczynić proces kompletacji w magazynie łatwiejszym, ale również zaoszczędzić mnóstwo czasu na odszukiwaniu i zidentyfikowaniu określonego towaru w magazynie. Kompletacja w magazynie wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i zaplanowania działań, ale również znajomości metod, które zaoszczędzą cenny czas.
CZYTAJ WIĘCEJ »
Transport chemii budowlanej - wszystko, co musisz wiedzieć

Bezpieczny transport drogowy chemii budowlanej i eksport chemii budowlanej – wszystko, co musisz wiedzieć 

Transport chemii budowlanej i transport towarów budowlanych wymaga nie tylko odpowiedniej floty pojazdów do bezpiecznego przewozu substancji chemicznych i tego typu ładunków, ale również wiedzy i doświadczenia od operatora logistycznego. Transport drogowy chemii budowlanej wymaga również znajomości aktualnych zasad prawnych, ustawy ADR i zasad prawa budowlanego. Sprawdź, co warto wiedzieć o transporcie chemii budowlanej.
CZYTAJ WIĘCEJ »
bezpieczny transport chemii spożywczej

Bezpieczny transport chemii spożywczej – magazynowanie i zastosowanie

Ciekawi Cię jak przebiega transport chemii spożywczej? Prowadzisz własny sklep internetowy, aptekę lub hurtownię i chcesz wiedzieć, jak prawidłowo magazynować tego typu produkty chemiczne np. takie jak olej mineralny, by nie straciły  swoich właściwości? Sprawdź, jak przebiega proces magazynowania i gdzie znajdują zastosowanie produkty takie jak chemia spożywcza.
CZYTAJ WIĘCEJ »
AI w logistyce

9 sposobów wykorzystania AI w logistyce z korzyścią dla Twojej firmy

AI w logistyce ma bardzo duże zastosowanie. Sztuczna inteligencja niewątpliwie przyczyniła się do rozwoju technologii, poprawy efektywności pracy w wielu firmach na świecie i w pewnego rodzaju rewolucji w branży logistycznej. Pozwala uniknąć przewidywania, a pomaga w podejmowaniu korzystniejszych decyzji biznesowych na podstawie dokładnej analizy danych, dlatego wart zacząć ją wykorzystywać w swojej firmie. W ciągu kilku najbliższych lat AI będzie coraz częściej stosowane do usprawniania logistyki i podejmowania lepszych decyzji.
CZYTAJ WIĘCEJ »
Bezpieczny transport leków

Bezpieczny transport leków i produktów farmaceutycznych w warunkach kontrolowanych, czyli transport farmaceutyczny bez tajemnic 

Prowadzisz własną aptekę, hurtownię farmaceutyczną lub sklep z lekarstwami i ciekawi Cię, jak przebiega bezpieczny przewóz leków i produktów farmaceutycznych? Krajowy i międzynarodowy transport leków podlegają pewnym regulacjom prawnym, dlatego przewóz tego typu produktów wymaga zawsze dostosowania do odpowiednich przepisów i regulacji prawnych. W przypadku transportu leków – przewoźnik musi znać zasady prawa farmaceutycznego, a przewożonym produktom zawsze zapewnić wymagany poziom temperatury.
CZYTAJ WIĘCEJ »
Logistyka e-commerce a doświadczenie klienta_ Kluczowe elementy udanej dostawy

Logistyka w e-commerce a doświadczenie klienta: jakie kluczowe elementy musi mieć dostawa w e-commerce

Prowadzisz sklep internetowy i ciekawi Cię, na jakie aspekty zwracają uwagę Twoi klienci, gdy otrzymują paczkę? Zależy Ci na tym, by jeszcze bardziej ulepszyć obsługę klientów w swoim sklepie e-commerce i zwiększyć zainteresowanie klientów w swoim sklepie e-commerce? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę w swoim sklepie i dowiesz się, jakie aspekty zakupowe są ważne dla Twoich klientów m.in. w procesie realizacji zamówień, sposobu pakowania paczek czy zróżnicowania dostawy kurierskiej na konkretne firmy, z którymi współpracujesz.
CZYTAJ WIĘCEJ »

TRANS-TOK LOGISTIC GROUP SP. Z O.O.

Macierzysz, ul.Sławęcińska 14
05-850 Ożarów Mazowiecki
T: +48 604 995 385
KRS: 0000547164
NIP: 1182104012
REGON: 360403555

Dojazd

Macierzysz, ul. Sławęcińska 14
05-850 Ożarów Mazowiecki

Strefa klienta

MENU

O firmie
Logistyka
Magazynowanie
Fulfillment
Transport
Blog
Kontakt

CENTRUM LOGISTYCZNE WEST PARK
Ul. Poznańska 249
05-850 Ożarów Mazowiecki

INFORMACJE

Słownik pojęć
Polityka prywatności
RODO

FORMULARZ KONTAKTOWY