Logistyka kontraktowa – jaka jest definicja?

Na czym polega logistyka kontraktowa? Logistyka kontraktowa to obszerna dziedzina logistyki, która obejmuje szereg procesów logistycznych i ma wpływ na organizację łańcucha dostaw: od obsługi dostaw towarów np. od producenta aż po transport do magazynu, konfekcjonowanie towaru, planowanie tras kierowców i terminowy transport do klienta końcowego. Realizowana jest zarówno dla dużych, jak i mniejszych firm np. sklepu internetowego i pomaga im efektywniej realizować zamówienia dla klientów; lepiej zorganizować procesy logistyczne i ulepszyć jakość obsługi klienta. To również doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mają własnego magazynu. 

Czym jest logistyka kontraktowa? 

To starannie zaplanowane rozwiązania logistyczne, które mają na celu optymalizację i ulepszenie wszelkich procesów logistycznych w firmach, których właściciele chcą oddelegować działania związane z logistyką, spedycją i transportem.

Głównym celem jest realizacja procesów logistycznych zgodnie z oczekiwaniami klienta tak, aby jak najszybciej dostarczyć towar do klienta docelowego. Warszawski operator logistyczny ma jeden główny cel: odbiór towarów od producenta i dostarczenie ich w wyznaczonym terminie do klienta końcowego.

Co wchodzi w skład logistyki kontraktowej – jakie obowiązki logistyczne możesz nam oddelegować w Trans-Tok? 

W ramach logistyki kontraktowej operator logistyczny realizuje następujące procesy logistyczne: 

Zastanawiasz się, czy będziesz informowany o wykonanych czynnościach logistycznych? Oczywiście! Wszystkie procesy logistyczne nasi klienci mają pod kontrolą, dzięki stałemu kontaktowi oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii np. do automatycznego aktualizowania stanów magazynowych dzięki integracji oprogramowania sklepu z systemem WMS czy pobierania niezbędnych raportów sprzedażowych i innej dokumentacji.  

Jak wygląda logistyka kontraktowa w Trans-Tok?

Logistyka kontraktowa w Trans-Tok to proces składający się z wielu czynności, które są realizowane zgodnie z wytycznymi klientów oraz doświadczeniami pracy naszych operatorów logistycznych. Od ponad 20-lat wspieramy firmy w logistyce i obsługujemy zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy oraz sklepy internetowe działające w branży e-commerce. 

Współpraca z Trans-Tok w zakresie outsourcingu logistycznego to gwaranacja fachowej i terminowej obsługi logistycznej na każdym etapie tak, aby każda firma mogła zoptymalizować swoją logistykę i ulepszyć zarządzanie łańcuchem dostaw. Doświadczeni operatorzy logistyczni realizują procesy logistyczne zgodnie ze standardami klientów. Niezależnie od tego, czy zlecasz usługę magazynowania produktów, przejęcie towaru od dostawcy, czy wysyłkę towaru do innej firmy – w Trans-Tok masz gwarancję, że każdy proces wykonamy profesjonalnie, sprawnie i terminowo! 

Interesuje Cię kompleksowa obsługa logistyczna? A może tylko bezpieczne magazynowanie specjalistycznych towarów? A może tylko szybki przeładunek kompletacyjny towarów i transport do klienta? To tylko część zadań, które na co dzień realizują nasi operatorzy logistyczni. W Trans-Tok nie musisz martwić się o logistykę swojej firmy, bo gdy z nami pracujesz – wszystko mamy pod kontrolą! 

1. Szczegółowe ustalenie warunków współpracy logistycznej i określenie własnych wymagań odnośnie do współpracy oraz jej zakresu. W ramach logistyki kontraktowej możesz oddelegować nam pełną obsługę logistyczną swojej firmy lub sklepu internetowego lub zdecydować się na oddelegowanie wyłącznie części pewnych procesów np. magazynowania lub usługi transportu towarów do konkretnego miejsca.

2. Klarowne warunki współpracy, uczciwość i stały kontakt to filary działania firmy Trans-Tok. W codziennej pracy każdy nasz operator logistyczny wykorzystuje nowoczesne technologie, by klienci byli na bieżąco z realizacją procesów logistycznych i mogli skupić się na rozwoju swoich biznesów, a my zajmiemy się resztą!

3. Gwarancja bardzo dobrej współpracy logistycznej na każdym etapie. Ponad 20-letnie doświadczenie daje naszym klientom pewność, że wszystkie zadania, które nam oddelegują będą zrealizowane w ustalonych terminach, skutecznie i z oczekiwanym efektem.

Co warto wiedzieć o logistyce kontraktowej?

Interesuje Cię pełen outsourcing usług logistycznych, ale nie wiesz jakie zasady obowiązują w logistyce kontraktowej?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że współpraca w tym zakresie jest realizowana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, ale również według naszych wypracowanych latami doświadczeń. Wszystko po to, by jak najszybciej zrealizować poszczególne zadania i dostarczyć terminowo towar do klienta docelowego. Takie działania pozwolą Twojej firmie nie tylko zadbać o większe zadowolenie klientów, ale również pozwolą Ci na zoptymalizowanie wszelkich procesów logistycznych. 

Logistyka kontraktowa dotyczy zwykle kompleksowej obsługi logistycznej, ale w jej ramach klient może zlecić nam również np. tylko magazynowanie towarów lub przeładunek komplementacyjny. Umowa logistyczna z klientami zwykle reguluje zakres działań, odpowiedzialności za powierzony towar i może również obejmować bardziej specjalistyczne usługi np. etykietowanie produtków, usługę przepakowania ich w opakowania zbiorcze lub np. obsługę sklepu internetowego. 

Logistyka kontraktowa a outsourcing – jaka jest różnica i dlaczego warto się na to zdecydować?

Chcesz oddelegować część lub pełen outsourcing usług logistycznych naszej firmie? Pamiętaj o tym, że logistyka kontraktowa to część outsourcingu logistycznego. W ramach takiej współpracy możesz oddelegować np. pełną logistykę swojej firmy lub sklepu internetowego lub zdecydować się tylko na oddelegowanie części obowiązków np. magazynowania produktów. W ramach tej usługi możesz zlecić nam np. przepakowanie produktów np. w zbiorcze opakowania lub jednostkowe, etykietowanie ich specjalnymi etykietami firmowymi lub promocyjnymi i zlecenie usługi transportowej np. do klientów końcowych. 

Outsourcing usług logistycznych w postaci logistyki kontraktowej pozwala nie tylko zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu na inne działania, ale również zoptymalizować koszty firmowe. Klientom umożliwia również ulepszenie dotychczasowej obsługi klienta np. poprzez szybsze dostawy produktów, co może zaowocować ich większą lojalnością do Twojego sklepu. 

Korzyści z oddelegowania logistyki kontraktowej

Od jakiegoś czasu rozważasz skorzystanie z logistyki kontraktowej w swojej firmie, ale nie wiesz jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Pierwszą z nich jest to, że oddelegowanie usługi magazynowania lub transportu przyczynia się do łatwiejszego zarządzania łańcuchem dostaw. W swojej firmie możesz dzięki takiej współpracy skupić się na innych działaniach, bo logistykę masz w pełni pod kontrolą, dzięki zamówienia są szybciej realizowane i dostarczane do klientów. 

Ponadto taka usługa logistyczna pozwala zoptymalizować koszty firmowe i jednocześnie zwiększa wydajność łańcucha dostaw.

Jeśli np. w Twojej firmie brakuje kierowców, a Ty próbujesz wysyłać zamówienia do klientów w terminie, to takie wsparcie w postaci logistyki zewnętrznej pozwoli Ci o wiele łatwiej, szybciej i skuteczniej zrealizować ten cel. Nasze transporty są realizowane przy użyciu zaawansowanych technologii, dzięki czemu masz wszystko pod kontrolą, a procesy logistyczne i magazynowe są realizowane zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. 

Logistyka kontraktowa to bardzo wiele zróżnicowanych operacji logistycznych, których celem jest to, aby logistyka w Twojej firmie lub sklepie internetowym była zoptymalizowana i szybciej realizowana. Jeśli więc rozważasz outsourcing usług logistycznych i zależy Ci na profesjonalnej, uczciwej i terminowej współpracy – zachęcamy do współpracy!