Błyskawiczny transport just in time to jedna z najpopularniejszych usług w branży logistycznej, z której regularnie korzystają klienci z wielu rozmaitych branż: od farmaceutycznej, chemicznej, po przemysłową i motoryzacyjną. Czy wiesz, w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać i jakie korzyści zyskasz, gdy zdecydujesz się na takie wsparcie? Poznaj najważniejsze korzyści takiego wsparcia dla swojego biznesu.

Dlaczego właściciele firm korzystają z dostaw towarów w trybie just in time?

Usługa logistyczna dostaw towarów w trybie just in time od wielu lat cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szybkość całego procesu logistycznego. Gdy klient decyduje się na skorzystanie z tego typu usługi – to operator logistyczny jest odpowiedzialny za szybszą realizację usługi logistycznej niż w normalnym trybie. Klienci, którzy korzystają z tego typu rozwiązania – nie muszą zbyt długo czekać na dostawę określonego ładunku, ponieważ jest ona realizowana w trybie przyśpieszonym. Co to oznacza w praktyce? Ogromną korzyścią korzystania z transportu just in time jest to, że klient czeka na swój ładunek maksymalnie 7 godzin. To szczególnie istotne w przypadku pilnych transportów np. dostawy maszyn budowlanych na budowę lub określonych leków do apteki. Dlatego klient, który korzysta z tego typu usługi – może otrzymać swój ładunek bardzo szybko, bo w ciągu 7 godzin od momentu podjęcia zamówienia, więc usługa dostawy towaru w trybie just in time pozwala skutecznie skrócić trudny czas oczekiwania na zamówienie. Łańcuch dostaw w takim przypadku jest przyśpieszony, a każdy etap musi być bardzo dokładnie przemyślany, dlatego od operatora logistycznego wymaga nie tylko precyzyjnego określenia czasu dostawy, ale również dokładnie zaplanowanych czynności i elastyczności w działaniu. Sprawdź dokładnie na czym polegają dostawy towarów just in time, by lepiej przygotować się do współpracy z firmą logistyczną.

Kiedy i w jakich sytuacjach warto skorzystać z usługi just in time? 

Coraz więcej klientów z różnych branż: od przemysłowej po motoryzacyjną docenia możliwość błyskawicznej dostawy zamówień rozmaitych produktów w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu wysyłki zamówienia. Kiedy klienci decydują się na skorzystanie z tego typu usługi? Np. w sytuacji, gdy potrzebują błyskawicznej określonych ładunków, bez których niemożliwe jest rozpoczęcie np. procesu produkcyjnego w fabryce lub wyprodukowanie konkretnej części. Niektórzy klienci dzięki takiej usłudze mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na kosztownych przestojach produkcyjnych, co tłumaczy popularność tego rozwiązania.

Dlaczego to takie ważne dla klientów?

W branży motoryzacyjnej często zdarzają się przestoje produkcyjne, które są kosztowne dla właścicieli i powodują zatrzymanie linii produkcyjnej ze względu na brak jakiejś potrzebnej części. To tłumaczy, dlaczego dla klientów z tej branży tak ważne jest skrócenie czasu dostawy do niezbędnego minimum. W branży przemysłowej równie istotne jest to, by firmy miały części dostarczone na czas, ponieważ właściciele takich firm również nie mogą sobie pozwolić na wstrzymanie produkcji ze względu na zbyt wysokie koszty. Z tego powodu właściciele firm produkcyjnych bardzo często korzystają z usługi błyskawicznej dostawy towarów just in time. Dzięki temu mogą wyprodukować niezbędne produkty, a ich klienci mogą otrzymać na czas swoje zamówienia.

Transport just in time w Trans-Tok – dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

Zależy Ci na tym, by nie czekać kilku dni na swoje zamówienie i odebrać ładunek w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu realizacji zamówienia? Z Trans-Tok jest możliwe! Wystarczy, że skorzystasz z błyskawicznej dostawy swojego ładunku w trybie just in time w Trans-Tok! Skorzystaj z takiej możliwości, aby otrzymać swoje zamówienie w ciągu 7 godzin. Jeśli skorzystasz z usługi błyskawicznego transportu specjalnego just in time w Trans-Tok – to Twój ładunek dotrze do docelowego miejsca zaledwie w ciągu kilku godzin zamiast kilku dni, co pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy.