Transport produktów chemicznych wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności podczas przewozu tego typu produktów. Dlaczego to takie ważne? Z uwagi na to, że substancje chemiczne bardzo często wchodzą w rozmaite reakcje i mogą prowadzić do wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. W związku z tym ze względów bezpieczeństwa transport chemii musi być realizowany zawsze zgodnie z przepisami prawnymi, obowiązującymi normami, aby był zrealizowany w pełni bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Bezpieczny transport produktów chemicznych krok po kroku

Chemia przemysłowa to dziedzina, na którą składa się wiele rozmaitych substancji: są to produkty w postaci stałej, jak i płynnej oraz substancje, które ze względu na swój charakter mogą wchodzić w reakcje chemiczne z wieloma innymi produktami przewożonymi w ramach jednego transportu. Ładunki różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, formą, ale również tym, w jaki sposób muszą być zabezpieczone i przewożone, aby transport chemii był w pełni bezpieczny i zgodny z prawem.

Co należy wiedzieć przed zleceniem usługi transportowej? 

W Trans-Tok realizacja usługi transportowej dot. produktów chemicznych odbywa się kompleksowo: od momentu przyjęcia zlecenia aż po przygotowanie ładunki zgodnie z wymaganymi procedurami prawnymi aż po bezpieczne i terminowe dostarczenie ładunku do punktu docelowego.

Transport chemii płynnej w Trans-Tok i innych substancji chemicznych realizujemy przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Doskonale wiemy, jak niebezpieczne czy toksyczne mogą być niektóre z przewożonych materiałów, dlatego każdy z ładunków bardzo dokładnie zabezpieczamy, aby nie stanowił zagrożenia podczas transportu ani na etapie późniejszego rozładunku.

Jakie przepisy regulują transport produktów chemicznych i jakie wymogi prawne trzeba spełnić, by je transportować zgodnie z prawem?

Transport substancji chemicznych jest regulowany wieloma ustawami prawnymi, które szczegółowo określają m.in. jakimi rodzajami transportu i naczepami mogą być realizowane tego typu usługi transportowe dla substancji chemicznych. W ustawach określono również sposoby zabezpieczenia takich ładunków, zakres kontroli i nadzoru, wysokość grzywien za nieprzestrzeganie przepisów prawnych i ewentualne konsekwencje wynikające z naruszeń.

Jakie ustawy i przepisy prawne regulują więc transport substancji chemicznych w Polsce i w Europie?

To m.in. takie ustawy jak:

Nie wiesz czy Twój ładunek jest niebezpieczny? Klasyfikacja towarów niebezpiecznych pozwoli Ci się upewnić, z jakim rodzajem niebezpiecznego ładunku chemicznego masz do czynienia i w jaki sposób powinien być oznaczony. Tego rodzaju niebezpieczne substancje podlegają ścisłym przepisom, które określają m.in. sposób oznaczenia danych towarów chemicznych.

Transport chemii płynnej a przepisy prawne – co musisz wiedzieć?

Przed zleceniem usługi transportowej dot. transportu substancji chemicznych warto pamiętać, że jest on regulowany również normą międzynarodową ISO 9001:2008, która szczegółowo określa systemy zarządzania jakością. Ta norma ma zastosowanie wtedy, gdy dana firma potrzebuje zweryfikować jakość danej substancji chemicznej, aby mieć pewnosć, że spełnia określone wymagania klienta po dostarczeniu do miejsca docelowego.

Transport chemii płynnej jest też regulowany systemem jakości SQAS, który umożliwia bezpieczne mycie cystern i innych kontenerów po przewozie substancji chemicznych. Dzięki tym przepisom cysterny są bardzo dokładne czyszczone przed kolejnym transportem i są w pełni bezpieczne dla kolejnego płynnego ładunku.

Jakie rodzaje chemii przewozimy w Trans-Tok?

W Trans-Tok na co dzień nasi operatorzy logistyczni realizują transport wielu ładunków, które dotyczą produktów chemicznych. Zastanawiasz się, czy zrealizujemy dla Ciebie transport chemii płynnej i jakie rodzaje ładunków chemicznych transportujemy w naszej firmie?

Transport produktów chemicznych – dlaczego warto zlecić go właśnie operatorom Trans-Tok?

Zlecenie usługi transportowej naszej firmie to same korzyści. Oto powody, dla których warto wybrać naszą firmę do transportu produktów chemicznych:

Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w realizacji transportu krajowego i międzynarodowego

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie substancji chemicznych i niebezpiecznych materiałów pozwala nam realizować usługi transportowe na najwyższym poziomie. Każdego dnia obsługujemy naszych klientów, aktywnie słuchamy potrzeb naszych klientów i dostosowujemy swoje możliwości, aby zawsze dowozić ładunki w terminie i realizować usługi na poziomie, który przekracza oczekiwania klientów.

Współpraca z operatorami logistycznymi, którzy mają aktualną wiedzę o prawie transportowym i obowiązujących przepisach, co gwarantuje bezpieczne przygotowanie przesyłek do transportu

Współpracujemy ze zgranymi i odpowiedzialnymi przewoźnikami, którzy bardzo dobrze znają przepisy dotyczące prawa transportowego i realizują usługi transportowe tak, aby ładunki zawsze bezpiecznie docierały do naszych klientów. Wyróżniamy się podejściem do klienta, wiedzą i działaniami, które przysługują się biznesom naszych klientów.

Gwarancja terminowej dostawy ładunku

Współpracujemy stale z wykwalifikowanymi i zaufanymi przewoźnikami, którzy ustalają trasy przejazdów w taki sposób, aby zawsze terminowo dostarczać każdy ładunek do klientów, a często nawet przed czasem! Substancje chemiczne oraz specjalistyczne ładunki realizujemy w ciągu 24 godzin do dowolnego miejsca w kraju.

Kompleksowa obsługa logistyczna na każdym etapie współpracy i realizacja usług transportowych zgodnie z Twoimi oczekiwaniami

Kompleksowa obsługa dostaw w naszej firmie rozpoczyna się od momentu przyjęcia zamówienia aż po terminową dostawę do klienta. Jeśli więc zlecasz nam transport chemii, masz pewność, że każdy towar jest odpowiednio zabezpieczony do transportu i otrzymasz go w ustalonym terminie.

Kompleksowa realizacja usług transportowych – możesz na nas polegać!

W Trans-Tok znamy się na transporcie produktów chemicznych ze względu na bogate, ponad 20 letnie doświadczenie w transportowaniu takich produktów. Nasi operatorzy logistyczni są przeszkoleni i przygotowani do przewozu takich przesyłek, a nasza firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania przewoźnikami. Ponadto realizujemy usługi zgodnie z oczekiwaniami klientów na każdym etapie współpracy.