Jesteś właścicielem sklepu spożywczego i szukasz firmy, która w bezpieczny sposób i zgodnie z prawem przetransportuje dla Ciebie produkty żywnościowe? A może jesteś lokalnym producentem warzyw i szukasz firmy, która będzie regularnie przewozić warzywa lub owoce do Twoich klientów? W Trans-Tok realizujemy od wielu lat terminowe i bezpieczne przewozy żywności np. z hurtowni do sklepów spożywczych, jak i pomagamy lokalnym producentom w transporcie żywności. 

Jak zgodnie z przepisami prawa transportować mrożonki i pozostałe produkty spożywcze?

Przewóz żywności, która wymaga przechowywania w odpowiednich temperaturach polega regulacjom prawnym m.in. aż czterem rozporządzeniom: 

1. Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady uchwalone dnia 29.04.2004r. w sprawie higieny środków spożywczych, z którego wynika, że to właściciel firmy spożywczej ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności od momentu produkcji aż do momentu dostawy towaru do klienta.

Żywność, która z określonych przyczyn nie może być bezpiecznie przechowywana w temperaturze otoczenia, musi być transportowana w odpowiednich warunkach chłodniczych przez całą drogę. 

2. Transport pasz i pozostałej żywności dla zwierząt reguluje Rozporządzenie (WE) nr 882/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29.04.2004r. Dotyczy m.in. wszelkich kontroli związanych z transportem żywności dla zwierząt (m.in. paszy dla zwierząt).

3. Rozporządzenie (WE) nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady określa szczegółowe zasady higieny dotyczące przewozu żywności pochodzenia zwierzęcego, która będzie spożywana przez ludzi. 

4. Ostatnie Rozporządzenie Rozporządzenie (WE) nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczy zasad kontroli żywności pochodzenia zwierzęcego, która jest przeznaczona do spożycia przez ludzi. 

Transport produktów żywnościowych z krótkimi datami przydatności do spożycia podlega przepisom międzynarodowej konwencji ATP. Konwencja ta reguluje np. przewóz tego typu produktów w określonej temperaturze i dotyczy warunków chłodniczych, które musi spełniać dany środek transportu, by zrealizować przewóz takich produktów.

Dlaczego właśnie nam warto zlecić transport produktów żywnościowych?

Wiemy, jak ważne jest transportowanie artykułów spożywczych, w tym produktów głęboko mrożonych w odpowiednich temperaturach i zgodnie z wymaganiami prawnymi realizujemy terminowe przewozy żywności. Wysokie wymagania klientów w tym zakresie, rygorystyczne wymogi prawne i dokładność naszych pracowników w realizacji usług transportowych sprawia, że nasze usługi logistyczne realizowane na terenie miast takich jak Warszawa i innych zdobywają zaufanie właścicieli sklepów spożywczych, hurtowni, jak i lokalnych producentów żywności. 

Transport żywności musi być zrealizowany bardzo dokładnie, terminowo i zgodnie z poszanowaniem przepisów prawa dot. artykułów spożywczych. Produkty głęboko mrożone według prawa muszą być transportowane w temperaturach -18 °C lub niższych, a maksymalne wahania temperatur nie mogą przekroczyć różnicy 3 °C. 

W Trans-Tok specjalizujemy się w transporcie żywności i od ponad 20 lat wspieramy lokalnych producentów i właścicieli sklepów spożywczych i hurtowni w transporcie artykułów spożywczych, dlatego transport artykułów spożywczych nie ma przed nami tajemnic. 

Wieloletnie doświadczenie w transporcie żywności sprawiło, że doskonale znamy zasady i wymogi prawne dot. transportu artykułów żywnościowych i każdy przewóz realizujemy zgodnie z tymi zasadami. Dbamy o to, by żywność była transportowa w odpowiednich warunkach i temperaturach.

Terminowy przewóz żywności? Tylko z Trans-Tok!

Chcesz zlecić transport żywności i szukasz odpowiedniej i godnej zaufania firmy, która zrealizuje dla Ciebie terminowy transport ładunku na wskazany adres?

W Trans-Tok od ponad 20 lat realizujemy takie transporty zgodnie z przepisami prawnymi i oczekiwaniami naszych klientów. Jeśli potrzebujesz przewieźć paszę dla zwierząt, artykuły spożywcze do swojego sklepu stacjonarnego lub do hurtowni – możesz liczyć na nasze wsparcie. Sprawdź ofertę usług logistycznych i oddeleguj nam transport, a my zajmiemy się całą resztą za Ciebie!