[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Transport chłodniczy towarów to rodzaj transportu specjalistycznego, który wymaga zastosowania i doboru odpowiedniej floty pojazdów, by terminowo zorganizować i zrealizować przewóz towarów takich jak lekarstwa czy żywność. Produkty tego typu wymagają zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa już na etapie planowania organizacji transportu aż po dostawę do magazynu lub do miejsca docelowego np. do klienta lub hurtowni.

Transport chłodniczy – na czym polega? 

Czym jest transport chłodniczy? To specjalistyczny przewóz towarów takich jak lekarstwa czy artykuły spożywcze wymagające kontrolowanych temperatur i takich produktów, które są wrażliwe na jakiekolwiek wahania temperatury i pod ich wpływem mogłyby ulec zmianie właściwości takich produktów.

Organizacja transportu chłodniczego – jak przebiega? 

Organizacja transportu chłodniczego w Trans-Tok jest zawsze realizowana zgodnie z wymogami prawnymi i oczekiwaniami naszych klientów z różnych branż. Podczas współpracy dokładamy wszelkich starań, by przewożone towary wrażliwe miały zapewnione jak najlepsze warunki i były przewożone w wymaganych, kontrolowanych temperaturach.

Dlaczego tak istotne jest optymalne planowanie tras kierowców podczas transportu chłodniczego? 

W związku z tym tak istotna jest bardzo dobra organizacja transportu ładunków już na etapie planowania tras kierowców aż po zwiększone bezpieczeństwo, by wrażliwe termicznie towary miały zapewnioną odpowiednią temperaturę i by ich właściwości nie uległy zmianie.

Jakie rodzaje towarów są przewożone w transporcie chłodniczym?

Jakie jeszcze rodzaje towarów są najczęściej przewożone w ramach transportu chłodniczego?

Transport chłodniczy dotyczy przede wszystkim artykułów spożywczych i żywnościowych, które muszą być przewożone zgodnie z zasadami Bezpieczeństwa Żywności i systemu HACCP. To takie produkty, które pod wpływem nagłych zmian temperatury mogłyby utracić swoje pierwotne właściwości np. wszelkie wyroby cukiernicze, które wymagają schłodzenia na czas transportu i przechowania w odpowiednich temperaturach.

Normy prawne regulujące przewóz chłodniczy 

Interesuje Cię transport chłodniczy, ale nie wiesz, w jaki sposób jest regulowany prawnie? Transport artykułów żywnościowych jest regulowany prawem oraz zasadami dotyczącymi Bezpieczeństwa Żywności wraz ze wszystkimi obowiązującymi procedurami.

Transport chłodniczy i żywnościowy reguluje Rozporządzenie WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku. Ponadto zasady higieny dotyczące artykułów spożywczych są regulowane Umową o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach przeznaczonych do takich przewozów, czyli umową ATP zatwierdzoną w Genewie w dniu 1 września 1970 roku.

Jakie dokumenty są niezbędne do realizacji transportu chłodniczego?

Legalny transport chłodniczy wymaga stosowania odpowiednich dokumentów takich jak:

Jakie są zasady bezpiecznego przewozu chłodniczego? 

Jedną z najważniejszych zasad bezpiecznego i legalnego transportu chłodniczego jest to, by był realizowany zgodnie z zasadami Bezpieczeństwa żywności. W przypadku transportu świeżego mięsa konieczne jest spełnienie norm dotyczących transportu takich produktów zgodnie z wymogami ATP.

Dlaczego warto zlecić transport chłodniczy Trans-Tok? Poznaj najważniejsze korzyści ze współpracy

Trans-Tok to doświadczony operator logistyczny, który realizuje transport chłodniczy krajowy i międzynarodowy transport chłodniczy. Oto korzyści ze współpracy:

Profesjonalny transport chłodniczy różnych towarów – specjalnie dla potrzeb Twojej firmy

Jesteś właścicielem firmy, która specjalizuje się w produkcji produktów chemicznych i szukasz firmy logistycznej do stałej współpracy? Sprawdź, jak realizujemy transport produktów chemicznych i oddeleguj nam obowiązki związane z wysyłką towarów do Twoich klientów!

A może prowadzisz hurtownię i szukasz doświadczonego operatora logistycznego do współpracy, któremu powierzysz transport mrożonek? Mamy kilkuletnie doświadczenie w realizacji tego typu specjalistycznych usług dla firm, które na co dzień sprzedają różnego rodzaju towary mrożone i spożywcze. Wiemy, jak cenna jest każda minuta podczas transportu takiego towaru i zapewnienie im odpowiednich temperatur podczas transportu oraz podczas magazynowania, dlatego u nas możesz liczyć na terminowy transport żywności zgodnie z systemem HACCP i w odpowiednich temperaturach.

W Trans-Tok doskonale znamy wiemy, jak prawidłowo przechowywać leki w magazynie. Jeśli więc szukasz doświadczonego operatora logistycznego do współpracy dla swojej hurtowni lub apteki – możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie zasad odpowiedniego magazynowania tego typu towarów.

Międzynarodowy i krajowy transport chłodniczy wraz z profesjonalną spedycją – z jakich pojazdów korzystamy w codziennej pracy? 

W Trans-Tok do realizacji profesjonalnego transportu chłodniczego korzystamy z naszej nowoczesnej i rozbudowanej floty m.in. ciężarówek z różnymi rodzajami naczep, chłodniami z odpowiednimi naczepami, izotermy.

Izotermy –  to specjalistyczne pojazdy, które wykorzystujemy zarówno w przypadku krótkodystansowych tras, jak i długodystansowych tras i pozwalają nam na izolowanie każdego rodzaju powierzchni (od ścian po podłogę aż po sufit), a wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze warunki dla przewożonych towarów. Sprawdź na naszym blogu, czym są izotermy.

Chłodnie – w naszej ofercie mamy specjalne chłodnie z grodzią, które umożliwiają nam kontrolę temperatur przewożonych towarów na bieżąco. Dysponujemy również chłodniami hakowymi, które pozwalają nam na wygodny i bezpieczny transport mięsa. W Trans-Tok dysponujemy chłodniami typu doppelstock, które charakteryzują się podwójnym poziomem ładowania i umożliwiają łatwy załadunek towaru dzięki ruchomej podłodze.

Plandeki – wykorzystujemy je w przypadku towarów, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed oddziaływaniem promieniowania UV podczas transportu.

 Sprawdź, jakie są zasady przechowywania produktów w chłodniach magazynowych. 

Profesjonalny i terminowy transport chłodniczy towarów – tylko z Trans-Tok! 

Pracujesz w hurtowni farmaceutycznej, aptece lub prowadzisz sklep z artykułami spożywczymi i szukasz doświadczonego operatora logistycznego do współpracy? Interesuje Cię transport chłodniczy w takim mieście jak Warszawa? A może potrzebujesz przewieźć artykuły żywnościowe do Europy? Oferujemy również transport chłodniczy międzynarodowy z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i kontroli temperatury.

Logistyka chłodnicza na wysokim poziomie tylko w Trans-Tok!  

Kompleksowa współpraca logistyczna z Trans-Tok to gwarancja terminowego dostarczenia produktów do wskazanego miejsca i zapewnienie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa na etapie transportu towarów i magazynów.

Sprawdź ofertę na transport chłodniczy naszej firmy i już dziś zarezerwuj termin dla swojej firmy!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]