Digital twins (z ang. cyfrowe bliźniaki) to nowoczesna technologia big data, która polega na stworzeniu wirtualnej kopii danego produktu lub procesu w celu ulepszenia konkretnego produktu lub usługi. Na czym dokładnie polega technologia cyfrowych bliźniaków? Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać tę technologię w swojej firmie i jakie korzyści daje firmom logistycznym wdrożenie cyfrowych bliźniaków.

Na czym polega technologia digital twins?

Technologia cyfrowych bliźniaków umożliwia stworzenie wirtualnej kopii danego produktu lub usługi, by o wiele łatwiej przeanalizować działania stworzonego produktu. Wykorzystane informacje są przetwarzane dzięki cloud computing i uczeniu maszynowemu, a następnie wykorzystywane do tworzenia cyfrowego prototypu danego produktu lub usługi. Taka technologia pozwala również na wygodne wprowadzenie niezbędnych modyfikacji, by w konsekwencji ulepszyć produkt dla klienta docelowego. Analiza tego, jak działa produkt na etapie protytpowania, pozwala łatwo i szybko wprowadzić niezbędne poprawki i bardziej dostosować produkt do oczekiwań konsumentów. Ponadto pozwala poprawić niektóre procesy, by były korzystniejsze dla użytkowników.

Dla kogo jest przeznaczona technologia cyfrowych bliźniaków? 

Technologia digital twins została opracowana w taki sposób, że każdy może z niej skorzystać. Zyskała popularność dzięki ogromnej skuteczności i uniwersalnemu zastosowaniu. Przyda się więc zarówno wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą tworzyć bardziej dopasowane produkty do potrzeb klientów, jak i również producentom, którzy chcą wygodniej analizować produkt na etapie prototypowania. Przedsiębiorcom i producentom pozwala również na łatwe i wygodne przeanalizowanie wszystkich procesów i procedur przed wypuszczeniem finalnej wersji. W branży logistycznej dzięki tej technologii można ulepszyć produkt lub zwiększyć efektywność danego procesu, uniknąć kosztownych błędów na etapie przygotowania prototypu produktu. Idealne rozwiązanie do wdrożenia w firmach, dla których istotne jest ulepszanie procesów wewnętrznych czy produktów.

Jakie korzyści ma technologia digital twins? 

Wykorzystanie nowoczesnej technologii cyfrowych bliźniaków w branży logistycznej i nie tylko wiąże się z wieloma korzyściami. Najważniejsze z nich to:

Zastosowanie technologii digital twins w branży logistycznej 

Ciekawi Cię, jakie jest zastosowanie technologii cyfrowych bliźniaków? Technologia digital twins służy m.in do:

Czy warto wdrożyć technologię digital twins w swojej firmie? 

Nowoczesna technologia digital twins pomaga przedsiębiorcom na wiele sposobów. Przede wszystkim dzięki tej technologii można łatwiej prognozować popyt na produkty i ulepszać wytwarzanie nowych, uniknąć błędów, szybciej analizować dane i łatwiej je przetwarzać, a także wykorzystać je w biznesie.

Jakie jeszcze technologie warto wdrożyć w swojej firmie, by zwiększyć efektywność procesów? 

Chcesz, by Twoja firma działała jeszcze wydajniej? Zależy Ci na tym, by mieć dobre oprogramowanie magazynowe, które zautomatyzuje większość procesów logistycznych i magazynowych? Postaw na  automatyzacje w postaci systemu teleinformatycznego WMS! W Trans-Tok od wielu lat oferujemy klientom profesjonalne wdrożenia tego systemu, by ich firmy i sklepy e-commerce działały znacznie lepiej. Pomagamy we wdrożeniu systemu WMS, by dzięki niemu nasi klienci mogli z o wiele większą skutecznością wykorzystać potencjał automatyzacji danych w swoich magazynach i mogli skutecznie oszczędzić mnóstwo czasu na wykonywaniu rozmaitych operacji ręcznie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o korzyściach z wdrożenia systemu WMS dla Twojej firmy lub sklepu e-commerce. Sprawdź ofertę dla branży e-commerce lub skorzystaj z naszych usług logistycznych. 

Wykorzystaj potencjał drzemiący w digital twins z korzyścią dla swojej firmy!

Nowoczesną technologię digital twins możesz wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów w swoim biznesie. Cyfrowe bliźniaki ułatwią Ci analizowanie działania Twoich produktów lub usług, szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i szybkie wprowadzenie usprawnień. Wszystko to z korzyścią dla Twojej firmy lub sklepu e-commerce. Wykorzystaj potencjał technologii digital twins do ulepszania wewnętrznych procedur lub zwiększania efektywności procesów.