Rynek napojów alkoholowych z roku na rok generuje coraz większą sprzedaż i zdobywa coraz więcej klientów. W związku z tak dynamicznym zainteresowaniem klientów – operatorzy logistyczni obsługujący branżę FCMG muszą nieustannie stawiać czoła wyzwaniom operacyjnym. Ponadto na podstawie dobrze prognozowanego popytu na alkohol muszą również zwiększyć możliwości dostaw. Jakie są aktualne trendy dotyczące branży beverage i dlaczego warto oddelegować logistykę doświadczonej firmie logistycznej?

5 najważniejszych trendów w logistyce dla branży beverage 

Logistyka dla branży alkoholowej wymaga zachowania szczególnej ostrożności podczas transportu i magazynowania towarów oraz bardzo dobrej znajomości potrzeb konsumenckich w stosunku do rodzajów zamawianego alkoholu. Oddelegowanie obsługi logistycznej w tej branży to gwarancja oszczędności czasu i w pewien sposób wyzwań związanych z pakowaniem, przygotowaniem transportu i wysyłką towarów do klientów. Jakie są najważniejsze trendy w branży napojów alkoholowych i dlaczego warto rozważyć oddelegowanie obsługi logistycznej właśnie w tej branży?

1. Wzrost sprzedaży napojów alkoholowych w restauracjach i winiarniach 

Według statystyk w 2021 roku właściciele winiarni i restauracji zauważyli wyraźny skok sprzedaży win i pozostałych napojów alkoholowych, dlatego operatorzy logistyczni muszą dostosować się do wzmożonych potrzeb właścicieli takich lokali, by zapewnić im wydajną logistykę.

2. Konsumenci coraz bardziej doceniają nowe smaki trunków 

Na podstawie analiz i statystyk coraz więcej konsumentów chętniej sięga po trunki spirytusowe i koktajle, dlatego zwiększyła się sprzedaż tego typu alkoholu od 2021 roku. Ta otwartość na nowe smaki konsumentów wymaga jednak od operatorów zwiększonych mocy przerobowych, dobrego prognozowania popytu i szybkich dostaw alkoholi do lokali gastronomicznych.

3. Coraz więcej konsumentów docenia dobrej jakości alkohol, który kupuje, by… wypić go w domu

Z przeprowadzonych badań konsumenckich IWSR wynika, że 39 % zamożnych mężczyzn z Chin przyznało, że w 2021 roku wydało ok. 79 $ na 1 butelkę alkoholu, by spożyć ją w domu. Taki trend jednak nie dotyczy wyłącznie Chin, bo z łatwością można zaobserwować, że z powodu pandemicznych ograniczeń coraz więcej osób zamawiało alkohol do domu.

Natomiast aż 40 % konsumentów z Wielkiej Brytanii jest bardziej skłonna do testowania nowych alkoholi niż tzw. boomersi (ok. 36 %). Podobny trend można dostrzec w USA, w którym konsumenci często mieszają różne alkohole, eksperymentują i chętnie próbują niszowych trunków.

4. Nowi konsumenci i niszowe alkohole, które zmieniają przyzwyczajenia konsumentów

Rozrost rynku alkoholowego, większa otwartość konsumentów na próbowanie nowych smaków alkoholi i szerszy wybór alkoholi na sklepowych półkach ma znaczący wpływ na chęć degustacji nowych alkoholi oraz na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń Polaków.

Coraz większe uznanie zdobywają alkohole produkowane z wykorzystaniem amerykańskiej, japońskiej i irlandzkiej whisky oraz alkohole, które są produkowane z wykorzystaniem syropu z agawy.  

5. Dywersyfikacja kategorii alkoholi zwiększa sprzedaż alkoholu 

Im większa dywersyfikacja alkoholi w danej restauracji lub sklepie, tym większy wybór dla potencjalnych klientów. Im szersza oferta alkoholi, tym większa szansa na sprzedaż trunków i większe potrzeby logistyczne. Współpraca z doświadczonym partnerem logistycznym pozwoli Ci się dobrze przygotować i lepiej prognozować popyt na alkohol. Dzięki oddelegowaniu logistyki alkoholi

Logistyka dla branży beverage – o czym pamiętać? 

Prowadzisz sklep internetowy lub hurtownię alkoholi i szukasz doświadczonej firmy logistycznej, której będziesz mógł oddelegować obsługę logistyczną?

W Trans-Tok realizujemy regularnie dostawy alkoholi do naszych klientów i wiemy, jak zabezpieczyć i przygotować alkohol do

Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń konsumentów i wzrost popytu na alkohol wymagają od właścicieli firm i hurtowni odpowiednich działań i dobrego zaspokojenia potrzeb klientów. W tym właśnie pomaga doświadczony operator logistyczny Trans-Tok, któremu możesz powierzyć pełną logistykę swojej firmy oraz skorzystać z usług magazynowania alkoholu w nowoczesnych magazynach z kontrolowanym poziomem temperatury!

Logistyka w branży napojów alkoholowych – czy warto ją oddelegować?

Chcesz lepiej przygotować swój biznes na potrzeby klientów, którzy odwiedzą Twoją restaurację, winiarnię lub stoisko handlowe? Przygotuj się na zwiększenie sprzedaży i już dziś oddeleguj nam logistykę napojów alkoholowych! Oddelegowanie logistyki w zakresie transportu i przechowywania alkoholu to gwarancja terminowych dostaw alkoholu do konkretnego miejsca i przechowywanie alkoholu w odpowiedni sposób.

Co jest ważne w logistyce napojów alkoholowych? 

W logistyce napojów alkoholowych bardzo istotne jest zorientowanie na potrzeby konsumentów, usprawnienie procesu logistycznego i magazynowego, a także zachowanie jakości. Niektóre gatunki win są bardzo wrażliwe nawet na najmniejsze wahania temperatur, dlatego tak ważne jest zapewnienie im właściwych warunków podczas przechowywania. Transport drobnicowy stosowany do przewozu alkoholu wymaga niekiedy zastosowania specjalnych kontenerów, które mają wkłady chłodnicze lub izolacyjne, które ułatwiają transport alkoholu w odpowiednich temperaturach.