Nie wiesz czy wybrać magazyn własny czy fulfillment dla swojego sklepu e-commerce? Prowadzisz własną firmę i od pewnego czasu zastanawiasz się nad tym, aby oddelegować część lub całość obowiązków związanych z magazynowaniem towarów? Takie wątpliwości towarzyszą wielu przedsiębiorcom. Jeśli i Ty nie wiesz jaki model logistyczny wybrać dla swojego biznesu i co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, to przeczytaj artykuł, który rozwieje Twoje wątpliwości i podejmij właściwą decyzję.

Fulfillment dla branży e-commerce – na czym to polega? 

Fulfillment dla e-commerce to kompleksowa obsługa logistyczna sklepów internetowych, dzięki której możesz zaoszczędzić dużo cennego czasu i przeznaczyć go na inne działania rozwijające Twój biznes np. na budowanie trwałych i wypracowanie lepszych relacji z klientami, analizę działań konkurencji, wdrożenie nowej gamy produktów do swojego sklepu internetowego, czy stworzenie świetnego programu lojalnościowego, który zaowocuje jeszcze większymi zamówieniami w Twoim sklepie e-commerce. Możesz nam oddelegować wszystkie lub część zadań, a my przejmiemy pełną odpowiedzialność za Twój sklep e-commerce i wszelkie działania będziemy Ci raportować, abyś był na bieżąco.

Chcesz mieć więcej czasu na rozwój swojego e-sklepu? Szukasz profesjonalnego wsparcia w obsłudze logistycznej dla e-commerce? W Trans-Tok oferujemy klientom takim jak Ty profesjonalną obsługę logistyczną w ramach której możesz nam zlecić część lub całość obowiązków związanych z prowadzeniem Twojego e-sklepu. Oddelegowanie obsługi logistycznej Twojego sklepu internetowego sprawi, że nie tylko będziesz mieć poukładane wszystkie procesy wewnętrzne, ale też zarządzanie tym sklepem stanie się dla Ciebie łatwiejsze, szybsze i zaowocuje wieloma przemyślanymi decyzjami.

Jak działa outsourcing usług logistycznych dla e-commerce?

Outsourcing usług logistycznych dla e-commerce polega na wykonaniu konkretnych operacji związanych z logistyką w Twoim e-sklepie, które są zgodne z Twoimi wypracowanymi standardami. Oznacza to, że wszystkie realizowane działania takie jak np. przygotowanie zamówień do wysyłek, sporządzanie raportów czy obsługa sklepu internetowego są realizowane w efektywny sposób, ale zgodnie z tym, co wcześniej jako właściciel lub właścicielka wypracowałeś/aś w swoim sklepie internetowym. W związku z tym nie musisz się obawiać, że powierzone zadania związane z obsługą logistyczną będą realizowane w inny sposób!

Jak to działa? Zlecając nam działania związane z kompleksową obsługą logistyczną Twojego e-commerce bierzemy pełną odpowiedzialność za efekty naszej pracy. Możesz nam więc oddelegować część obowiązków np. samo magazynowanie lub oddelegować pełną odpowiedzialność za handel w Twoim sklepie, czyli wszystkie działania operacyjne dotyczące przyjmowania zamówień aż po raporty sprzedażowe i wdrożenie systemów informatycznych.

Jakie działania logistyczne dla Twojego sklepu e-commerce możemy zrealizować w Trans-Tok? 

  1. Pierwszy z nich znajduje się w pobliżu węzła Konotopa i drogi ekspresowej S8 w miejscowości Macierzysz w województwie mazowieckim. Do Twojej dyspozycji jest aż 10.000 miejsc paletowych na towary, które mogą być składowane w systemie wysokiego składowania na powierzchni 5.000 m2.
  2. Drugi magazyn do wynajęcia dla Twojego e-commerce to magazyn o łącznej powierzchni 13.100 m2 wraz z niezależną chłodnią o powierzchni 400 m2, który znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji przy skrzyżowaniu dróg nr 718 (ulicy Ceramicznej) i nr 92 (ulicy Poznańskiej) w Ołtarzewie w województwie mazowieckim. Magazyn jest klimatyzowany i składa się z części magazynowej i biurowej.

Fulfillment czy własny magazyn? Poznaj wady i zalety każdego z tych rozwiązań!

Chcesz zwiększyć sprzedaż we własnym sklepie internetowym e-commerce, ale zastanawiasz się nad tym, czy warto oddelegować obsługę właśnie nam?

Jedną z zalet outsourcingu logistycznego jest to, że nie ponosisz zbyt wysokich kosztów inwestycyjnych dotyczących wynajmu magazynu i nie musisz w związku z tym zatrudniać dodatkowych pracowników na stałe. Podpisujesz jedyne umowę na outsourcing logistyczny z naszą firmą, co wiążę się z bardzo atrakcyjnymi stawkami i wieloma udogodnieniami w postaci przemyślanych i sprawnych działań operacyjnych, które korzystnie wpłyną na rozwój Twojego e-commerce.

Dla wielu klientów z branży e-commerce outsourcing logistyczny po prostu się opłaca z uwagi na to, że nie muszą zatrudniać dodatkowych pracowników, nie ponoszą kosztów związanych z wyposażeniem stanowisk i kosztów ubezpieczeń. W porównaniu do własnego magazynu a outsourcingu logistycznego Twój e-commerce może zaoszczędzić nawet do 40 %.

Jakie są wady outsourcingu logistycznego w przypadku sklepu internetowego? 

Wielu klientów, którzy rozważają inwestycję w outsourcing logistyczny dla swoich biznesów zastanawia się jakiego operatora logistycznego wybrać do współpracy. W tym celu najpierw bardzo dokładnie analizuje doświadczenie przyszłego partnera biznesowego. Warto do takiej współpracy wybrać firmę, która cieszy się dobrą renomą i na rynku jest od wielu lat, aby mieć pewność, że możesz takiej firmie po prostu zaufać.

Przy takiej współpracy oddelegowujesz część lub całość obowiązków i zmniejsza się Twoja odpowiedzialność za działania, dzięki czemu odzyskujesz cenny czas, który możesz przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. Jeśli jednak chcesz mieć wszystko pod kontrolą – to warto zastanowić się nad tym czy outsourcing sprawdzi się w Twoim przypadku. W przypadku oddelegowania obsługi sklepu e-commerce masz mniejszą odpowiedzialność, ale o wszystkim Cię informujemy, a wszystkie działania są odpowiednio raportowane i są zgodne z wypracowanymi standardami.

Sprawdź, jak powinno przebiegać efektywne zarządzanie magazynem.

Dlaczego i kiedy warto wybrać wsparcie logistyczne w modelu fulfillment i dla kogo to jest odpowiednie? 

Fulfillment dla e-commerce to rozwiązanie dla sklepów internetowych, które obsługują bardzo dużo zamówień miesięcznie i których właściciele chcą tę kwestię usprawnić, aby proces logistyczny trwał krócej, a praca operatorów była efektywniejsza. Fulfillment jest więc świetnym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów e-commerce, którzy na co dzień chcą szybciej realizować zamówienia, zyskać przewagę konkurencyjną na rynku i dbać w ten sposób o lojalność klientów oraz wypracować z nimi bardzo dobre relacje.

Jakie są zalety i wady własnego magazynu?

Własny magazyn dla sklepu internetowego to przede wszystkim większa kontrola nad każdym z procesów, ale też i odpowiedzialność, którą zawsze możesz oddelegować, gdy tylko poczujesz, że potrzebujesz odpowiedniego wsparcia logistycznego. Do niewątpliwych zalet można również zaliczyć dostępność towaru, co przekłada się na szybką wysyłkę zamówienia do klienta, ale też umożliwia mu złożenie reklamacji w razie potrzeby.

Zastanawiasz się, kiedy warto mieć swój własny magazyn, a kiedy oddelegować obsługę logistyczną?  

Własny magazyn logistyczny dla branży e-commerce to dobre rozwiązanie wtedy, gdy zależy Ci na uzyskaniu pełnej kontroli nad każdym działaniem i gdy jest on w początkowej fazie rozwoju. Zostań przy własnym magazynie jeżeli czujesz, że z jakiegoś powodu nie chcesz oddelegować części obowiązków zewnętrznej firmie.

Jeśli jednak po jakimś czasie zauważysz, że Twój magazyn jest przepełniony zamówieniami, a Ty nie dajesz rady samodzielnie zrealizować wysyłek do klientów w odpowiednich terminach, to zdecydowanie warto zdecydować się na kompleksową obsługę logistyczną w Trans-Tok. Pomagamy naszym klientom w zwinnym zarządzaniu logistyką e-commerce – od zbierania zamówień aż po wdrożenie systemów informatycznych, dzięki którym wymiana wszelkich danych odbywa się automatycznie.

Przeczytaj i dowiedz się jaki wybrać magazyn dla sklepu internetowego.  

Profesjonalny outsourcing logistyczny dla firm z branży e-commerce 

Skorzystaj z naszego kompleksowego wsparcia logistycznego dla branży e-commerce i przekonaj się, że jako właściciel sklepu e-commerce możesz oddelegować nam część lub całość obowiązków i zajmować się tylko pozyskiwaniem nowych klientów i rozwojem sklepu. Pamiętaj, że w ramach kompleksowej obsługi logistycznej realizujemy również zwroty towarów, dlatego o żaden aspekt prowadzonej działalności nie będziesz się musiał martwić!