Prowadzisz własny magazyn, ale zależy Ci na tym, by skutecznie zminimalizować liczbę wypadków w swoim magazynie? I nie wiesz, co robić w tym kierunku, aby w skuteczny sposób zwiększyć higienę codziennej pracy, a także poprawić bezpieczeństwo wśród swoich pracowników oraz raz na zawsze ograniczyć liczbę wypadków w przestrzeni magazynowej? Sprawdź i przekonaj się, jak zorganizować swoją przestrzeń magazynową, by zminimalizować liczbę wypadków w swoim magazynie.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków w przestrzeniach magazynowych? 

Przestrzeń magazynowa to miejsce, w którym najczęściej dochodzi do wypadków pracowników.

Do grona najczęstszych przyczyn wypadków w magazynie można zaliczyć przede wszystkim kilka czynników:

Jak można zapobiec wypadkom w przestrzeni magazynowej? 

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest przeprojektowanie przestrzeni magazynowej na taką, która ułatwi codzienną pracę magazynierom i pozostałym pracownikom zgodnie z zasadami BHP. Kolejnym rozwiązaniem są różnego rodzaju szkolenia, których celem jest wzrost świadomości pracowników magazynowych w zakresie zagrożeń podczas codziennej pracy.

O czym warto pamiętać podczas urządzania magazynu?

Przestrzeń magazynowa powinna być odpowiednio podzielona na poszczególne strefy, by ułatwiała codzienną pracę Twoim pracownikom i jednocześnie zapewniała im bezpieczeństwo podczas rozmaitych manewrów przy pomocy wózków widłowych.

1. Wypracuj lepszą organizację pracy magazynowej 

Przeanalizuj swoją przestrzeń magazynową i sposób, w jaki na co dzień pracują Twoi pracownicy. Zastanów się nad tym, jakie usprawnienia w ich codziennej pracy możesz wdrożyć, by praca była efektywniejsza i przede wszystkim bezpieczniej realizowana. Pomyśl nad tym, jak zwiększyć bezpieczeństwo pracy w swoim magazynie.

2. Wyeliminuj zagrożenia na linii produkcyjnej 

Linia produkcyjna to miejsce w magazynie, w którym może dochodzić do wypadków z udziałem pracowników. Zatrzymanie linii produkcyjnej np. w przedsiębiorstwach przemysłowych czy motoryzacyjnych powoduje wysokie koszty, których można uniknąć dzięki odpowiednim zasadom BHP, szkoleniom w zakresie pracy na linii produkcyjnej i większej świadomości pracowników

3. Zadbaj o wygodny podział magazynu na odpowiednie strefy

Chcesz, by praca Twoich pracowników przebiegała bezpieczniej, sprawniej i efektywniej? Twój magazyn musi być podzielony na odpowiednie strefy składowania, które pozwolą nie tylko na sprawną pracę Twoim pracownikom, ale również zminimalizują ryzyko pomyłek i zagrożeń w magazynie.

4. Wypracuj nowe standardy pracy dla swoich pracowników 

Świadomość zagrożeń, które mogą się zdarzyć podczas pracy magazynowej – jest bardzo istotna. Z tego powodu należy regularnie szkolić swoich pracowników magazynowych, by mieli większą świadomość o zagrożeniach w swojej pracy i wiedzieli, w jaki sposób mogą ich uniknąć.

5.  Wykorzystaj nowe technologie do usprawnienia codziennej pracy magazynowej

Odpowiednie wdrożenie nowych technologii pozwoli Ci nie tylko znacząco przyśpieszyć prace magazynowe, ale przede wszystkim skutecznie zapobiec wypadkom i zmniejszyć ich częstotliwość. W niektórych obowiązkach magazynowych nowoczesne technologie mogą zastąpić człowieka i jest to świetny sposób na uniknięcie zagrożeń związanych z nieprawidłowym wykorzystaniem urządzeń.

Jakie wypadki i zagrożenia czyhają w magazynach? 

W przestrzeniach magazynowych mogą się zdarzyć różnego rodzaju wypadki takie jak:

Dlatego tak ważne jest wypracowanie odpowiednich standardów pracy i wdrożenie zasad BHP zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Nowoczesny i monitorowany magazyn na wynajem blisko Warszawy – tylko w Trans-Tok! 

A jeśli nie masz własnego magazynu i szukasz odpowiednio zaprojektowanej przestrzeni magazynowej dla swoich produktów, by przechowywać je bezpiecznie, wygodnie i jednocześnie w odpowiednich warunkach – to magazyn do wynajęcia w Trans-Tok czeka na Ciebie!

Szukasz nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni magazynowej w dobrej lokalizacji w bliskości Warszawy i tras międzynarodowych? Strzeżony magazyn na wynajem Trans-Tok w standardzie A+ ma dla Ciebie magazyny o powierzchniach od 50 do 500 metrów kwadratowych to dobry wybór dla Ciebie! Magazyny mają monitoring i ochronę, dlatego przechowywanie towarów w każdym z nich będzie wygodne i bezpieczne.

 Firma oferuje dwa magazyny na wynajem:

 

Jedną z najważniejszych zalet wynajmu magazynu w Trans-Tok jest bardzo dobra lokalizacja. Magazyn na wynajem Trans-Tok jest położony w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy autostradzie A2, która łączy Berlin i Warszawę i znajduje się zaledwie 3 minuty drogi od magazynu Trans-Tok. Ponadto znajduje się również nieopodal Obwodnicy Warszawy.

Skorzystaj z usługi magazynowania w Trans-Tok

Dobrze zaprojektowany magazyn sposobem na minimalizowanie zagrożeń i wypadków 

Nowoczesny i odpowiednio zaprojektowany magazyn to skuteczny sposób na zminimalizowanie zagrożeń podczas pracy magazynowej dla Twoich pracowników. Taka przestrzeń przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i higieny pracy i zmniejsza ryzyko wystąpienia zagrożeń w przyszłości.